EZ A WEBOLDAL SÜTIKET HASZNÁL
Weboldalunk sütiket használ az oldal működtetése, a használat megkönnyítése, az oldalon végzett tevékenység nyomon követése, a weboldal forgalomelemzése, a tartalmak és különböző funkciók testreszabása és a releváns ajánlatok megjelenítése érdekében.
🍪

Ráncfelvarrás? Dehogy, teljes megújulás! - 2/2

Rég nem újult már meg a mountain bike palettánk, így ideje volt már valami újat hozni ebbe a termékkategóriába is. A cikksorozat első részében a Neuzer montik zászlóshajójának szánt új Jumbo Pro fejlesztéseit mutattuk be. Most következzen a hobbi célra szánt változat, a Jumbo Sport, valamint az új Duster Sport és Hobby!

A Jumbo Pro-hoz hasonlóan a 29-es (Jumbo) és 27,5-ös (Duster) Sport modellek is vadiúj vázakat kaptak, azaz itt sem hiányzik a: TOG – Trail Optimized Geometry. De itt nem a hardcore montisokra gondoltunk, a Sport és a Hobby modellek is rekreációs montizásra készülnek. Itt a fejcső nem 65,5, hanem 68 fokos. Még mindig elég lapos ahhoz, hogy stabillá tegye a bringát egy tempós lejtőzésen, de nem igényel komoly megszokást az irányítása, így bárki, egy klasszikus geometriájú MTB-ről átülve is könnyen tudja kezelni.



A nyeregvázcső-szög 73,5 fok, ami épp egy hajszállal mászáscentrikusabb a klasszikus értékeknél, így akár síkon tekerve, egy hosszú bringautas túrán sem lesz kényelmetlen.



Tapered fejcsővel, így tapered és hagyományos 1-1/8” villa is beépíthető a megfelelő kormánycsapággyal. A felsőcső hosszabb ugyan a régi modelleknél, de rövidebb kormányszárral szereljük, így a cockpit hossza és a kormány-nyereg távolság nem változik. Így az üléspozíció félúton van a sportosan agresszív és a komfortos között.



Méretválaszték – három méretben: 16/18/20,5” érhetitek el a bringákat. Az átlépési magasságot mindegyik méret esetében igyekeztünk alacsonyan tartani.



Széles kormány, rövid kormányszár – terepezéskor nagyban javítja a bringa stabilitását és az irányítást, valamint a lapos fejcsőszöggel együtt minimalizálja annak az esélyét, hogy egy erős fékezésnél orra ess vele. Igényel némi megszokást, de ha megbarátkoztál vele, már el sem tudod képzelni, hogy bringázhattál eddig keskeny kormánnyal!



Gyorszáras, vagy Boost? - Ezeknél a modelleknél meghagytuk a hagyományos gyorszáras tengelyrögzítést, így kedvezőbb maradt az ár is.



Tárcsafék? Tárcsafék! – A korábbi modelleket V-fékkel és tárcsafékkel is megvásárolhattátok, de az új Sport és Hobby már csak tárcsafékkel kapható. Előbbi hidraulikussal, utóbbi mechanikussal (bowdenessel).



A váltás tekintetében marad a jól bevált 3x8 fokozatú Shimano Altus (Sport) és 3x7 fokozatú Shimano Tourney váltórendszer.


Az új Neuzer Jumbo Pro, Jumbo Sport, Duster Sport és Duster Hobby bringák már elérhetőek a Viddabringát webshopban. Jó böngészést!
Viddabringát webshop by Neuzer Bicycle Company  |  +36 20 427 1232